X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

واگویه های تنهایی

سه‌شنبه 12 خرداد‌ماه سال 1388 ساعت 11:44 ق.ظ

باز هم بدون شرح؟!

* خاک غریب،عنوان آخرین کتاب خانم جومپا لاهیری نویسنده هندی_آمریکایی هست،که نشر ماهی با ترجمه امیرمهدی حقیقت  ، کتابو چاپ و روانه بازار کرده،کتاب مجموعه ای است از داستانهای کوتاه از زندگی هندی های ساکن آمریکا، زندگی آدم هایی که در عین تنها  نبودن ،تنها هستن! آدمهایی که با احساساتی  مشابه احساسات من و شما درگیرند !!! جملات بعضی از داستان ها بسیار تاثیرگذار است . همانند این جمله: " نامه را این طورامضا می کرد: شاد باشی. با عشق، بابا. انگار شاد بودن به همین سادگی باشد. " داستان های کتاب انقدر جذاب هستند ،که به طور قطع دلتون بخواد هر شب قبل از خواب چند صفحه ای از این کتابو بخونید!! 

 

* به وجودتون اهمیت بدید و برای خودتون هدیه بخرید، تاثیر شگفت آوری بر روحیه و خوشنودیتون داره ! من دیروز برای خودم هدیه خریدم،نمیتونید تصور کنید چقدر این کار منو خوشحال کرد،چقدر انرژی به من داد و چه سان منو سر حال آورد !!! 

 

* خدمتکار خدمتکاره ! یه خدمتکار در مراسم عزای مردم پذیرایی می کنه،و هر روز لباس مشکی،غصه و گریه و زاری میبینه! اما خدمتکار دیگر در سالن های عروسی کار میکنه، و هر روز عروس و داماد،لبخند و رنگ های شاد میبینه.خدمتکار خدمتکاره ! ولی خدمتکار زرنگ خدمتکاریه که در مراسم عروسی خدمت کنه تا به جای عزا،شادی ببینه! 

 

* شب ها سرم رو بر روی بالشی میذارم که رنگش آبیه،آبی آسمانی با طرح گلدوزیه دو پرنده در کنار درخت بید مجنون ! بالشم بهم آرامش میده، احساس خوب میده، انرژی مثبت میده!! شب ها سرتون رو بر روی بالشی بذارید که رنگش شاده ،که طرحش دل انگیزه،چرا که باعث میشه خواب های زیبا ببینید،چرا که باعث میشه به معنای واقعی آرام بگیرید!

 

مریم 12 خرداد 88